Proje Bilgileri

Yatırımcı

Ahmet Karaman

Kurulu Güç

16,35 kWp

Yer

Talas/KAYSERİ

Tarih

2022

Güneş Paneli

30 adet CWT 545 W
Half-Cut MBB M12 Güneş Paneli

İnverter

1 adet Huawei 15 kW

BAE Mühendislik
Obruk Off Grid GES

Şebekeden Bağımsız Akülü Sistemlerin (Off-Grid) Avantajları:

Off Grid sistemleri elektriğin olmadığı veya şebekeye uzak alanlarda kesin çözüm ve maksimum fayda sağlar. Elektrik hattının uzak olduğu ya da bulunmadığı bölgelerde kesintisiz üretim imkânı sunar.

Sistem kurulum süresi oldukça kısadır, bu sayede uzun zamana ihtiyaç yoktur. Beraberinde kurulumu son derece kolaydır. Uzun ve yorucu montaj aşamaları bulunmaz.

Off Grid sistemleri daha sonradan ihtiyacınız doğrultusunda arttırma olasılığınız da vardır.

Off Grid sistemlerde ekstra bir jeneratöre ihtiyaç bulunmaz. Bu sayede bu masraftan da tasarruf edilmiş olur.

Off Grid sistemler güneş ışığını alır ve enerjiye dönüştürerek temiz enerji kaynağı oluşturur. Yenilenebilir enerji kaynaklarının tamamında olduğu gibi Off Grid sistemler de çevre dostudur. Çevreye herhangi bir gaz salınımı söz konusu değildir.

Bu sistemler sayesinde eviniz tam güçle enerji sağlamaya devam eder.

Off Grid sistemlerin kuşkusuz en önemli faydalarından biri elektrik maliyetlerinden tasarruf etmektir. Bu sistem sayesinde elektrik maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlanır.

Off Grid sistemleri uzun ömürlüdür.

Yalnızca kurulum maliyeti vardır, devamında ekstra maliyet çıkarmaz.

Bakımı kolay yapılabilen sistemlerdir. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar, periyodik olarak genel bakımlarının yapılması yeterlidir.

Off Grid sistemler şebekeden bağımsız çalışırlar ancak bu noktada panelin konumu önemlidir. Güneş panellerinin konumlandırılmasında eğim dereceleri, çatı ya da arazi yönleri, gölge faktörleri hayati öneme sahiptir ve kurulum sırasında mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.