• +90 352 502 87 16
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

HİZMETLERİMİZ

BAE Mühendislik alanında uzman mühendisleri ile enerji sistemleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. Güneş Enerjisi alanında uzmanlığını kanıtlamış mühendislerimiz geleceğin teknolojileri üzerine projeler geliştirmektedir. Firmamız yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışmalarını tarımsal sulama, ev, fabrika ve sokak aydınlatmalarında yenilenebilir enerji sistemlerini kullanarak kullanımını yaygınlaştırmaya çalışmaktadır.

Güneş Enerji Santrallerinde doğru projelendirme, uygulama ve fizibilite yatırımcıların sistem kurulumundan tesisin ömrünün sonuna kadar yatırım maliyeti ve kazançlarının belirlenmesi ve sistemin sürekliliği için en önemli şartlardır. BAE Mühendislik olarak tam da bu noktada yatırımcıların istemiş oldukları ön fizibiliteden tam sistem analizine, projelendirmeden profesyonel ekipler ile anahtar teslim işler, projelendirme ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmekteyiz.

Vermiş olduğumuz hizmetler;

  1. Projelendirme
  2. Çatı / Saha Yerleşim Tasarımlarının Oluşturulması
  3. Mühendislik Hesaplarının Oluşturulması
  4. Kullanılacak Malzeme Adet Ve Özelliği Belirlenmesi
  5. İş Süreçlerinin Çıkartılması
  6. Sistemin Simülasyonu
  7. Gölgelenme Analizi, Sistem Kayıplarının Belirlenmesi
  8. Danışmanlık Hizmetleri
  9. Tedarik ve Kurulum

On-Grid Çatı Üzeri Sistem

Enerji kaynakları arasında en cömert kaynak kesinlikle güneş enerjisidir diyebiliriz. Asla bitmez, tükenmek bilmez. Üstelik çevreye hiç bir şekilde zarar vermez. Sırf bu yüzden bile tercih sebebi kabul edilebilecek olan güneş enerjisi şimdi bir de yatırım yapmak için tercih edilebilecek. Henüz düzenleme aşamasında olan bu güzel tasarı sayesinde herkes çatıdan elektrik üretimi yapıp fazlasını satabilecek.
İş yerleri, evler, apartmanlar ve sitlerin çatılarına kurulacak güneş enerjisi panelleri ile herkes elektrik üreticisi olabilecek. Üretilen enerjiden ihtiyaç miktarı kullanılacak, fazlası şebekeye ücret karşılığında satılabilecek..

Solar Paketler Ve Evde Elektrik Üretimi(OFF-Grid)

Solar paketler , bir evin ihtiyacı olan elektriği güneşten elde etmeyi sağlayacak ürünleri barındıran malzemeler topluluğu olarak ifade edilir. BAE Mühendislik, evde elektrik üretmek isteyenlere çeşitli çözümler sunar. Hatta öyle ki bir evin tüm beyaz eşya ihtiyacından tutun da elektrik enerjisiyle çalışan aletlerle dolu yaşam alanları hazırlar.


Ortalama bir hayat süren ve kendi elektriğini üretmek isteyenler; içeriğinde güneş paneli, elektriği depolamada kullanılacak akü ve diğer yardımcı malzemelerin bulunduğu solar paketlerle kolaylıkla işlerini görebilirler. BAE Mühendislik ile çalışıldığında ise evde elektrik üretimi sayesinde her ay katlanılan fatura maliyetleri de son bulacağından, uzun vadede kazançlı hale gelinir. Tüm bu faydalara güneş enerjisi sayesinde ulaşmak ve kendi elektriğini üretmek isteyenlere, her konuya farklı çözüm sunan solar paketler en büyük yardımcı olacaktır.

Solar Aydınlatma Sistemleri Nedir?

Solar aydınlatmanın en büyük özelliği gazdan, yağdan ve elektrikten çok daha ucuza gelmektedir. Solar panel güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Dönüştürülen bu elektrik enerjisi pilleri şarj etmekte ve aydınlatma gerçekleşmektedir.  Güneş olduğu sürece solar aydınlatma güneş ışınlarını depolamaktadır. Güneş battığı anda solar aydınlatmalar devreye girerek aydınlanma sağlanmaktadır. Aydınlatma güneş doğana kadar devam etmektedir. Güneş doğduğu anda sensörler sayesinde otomatik olarak kapanır ve tekrar pilleri şarj etmeye başlar.  Solar aydınlatmaların sadece açık alanlarda çalıştığını düşünmeyin,kapalı alanlarda da çalışma sağlamaktadır.

Güneş Enerjisi İle Tarımsal Sulama Nasıl Yapılır?

Güneş ışınlarından faydalanarak yerleşim alanları dışındaki tarımsal arazilerde ihtiyaç duyulan elektrik enerjisini sağlayan güneş enerjisi sayesinde tarlaların kolayca sulanması sağlanır. Ülkemizde güneş enerjisi ile tarımsal sulama faaliyeti oldukça yaygındır. Şehirden uzak alanlarda olan tarlaların yakınlarında elektrik şebekesinin bulunmaması nedeniyle sulama yapılması oldukça zordur. Sondaj çalışması yapılarak toprağın rahatça sulanabilmesi için elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. Mazot ya da fosil kaynaklı enerjiler kullanılarak da bu ihtiyaç giderilebilir. Ancak güneş enerjisi ile tarımsal sulama faaliyetine göre çok daha masraflı olan bu yöntemin uygulanması oldukça zordur.

Güneş enerjisi diğer kaynaklara göre hem daha ekonomik hem de sessiz çalıştığı için çevreye zarar vermez. Ayrıca çalışırken etrafa radyasyon, kükürt, duman gibi zararlı etkiler vermediği için oldukça sağlıklıdır. Tam bir çevre dostu olan güneş enerjisinin kaynağı Güneş olduğu için tükenmez ve sürekli kendini yenileyebilir. Diğer kaynaklarda olduğu gibi ek bir yakıt maliyeti yoktur.

© 2021 BAE. Tüm Hakları Saklıdır.. Powered by ASİSTANIN